Mekafen Temel Elektronik Eğitim Seti

Mekafen temel elektronik seti, robotik, elektronik, mekatronik ve otomasyon konularına hakim olmak isteyen her yaştan öğrenci için tasarlanmıştır.

Günümüzde giderek yaygınlaşan Robotik alanında ki faaliyetler, programlanabilen kartların, elektronik devrelerin, transistörlerin, sensörlerin ve daha bir çok elektronik bileşenin kullanımı konusunda uygulama bilgi ve becerisine sahip olunmasını gerektirmektedir.  Bu temel bilgi ve beceriden yoksun olarak yapılan robotik faaliyetlerin bu konularda bireyi yetkin kılmasını beklemek rasyonel bir yaklaşım değildir. Sadece futbol izleyerek nasıl futbolcu olunmuyorsa, elektronik için de aynı durum geçerlidir. Eğitimin en etkin yolu teori ile beraber pratik yapılmasıdır. Sadece pratik yada teori etkin bir sonuç vermeyecektir.

Elektronik konusunda hiçbir bilgisi olmayan bireyi, bulunduğu bilgi noktasından, temel tüm konulara hakim olacağı noktaya taşımak için Temel elektronik eğitim setini tasarladık. Temel elektronik eğitim setinde bulunan komponentler ile, çok basit devrelerden başlayarak, öğrenci bilgisini geliştirdikçe daha karmaşık elektronik tasarımlar geliştirecek sağlam bir temele sahip olur. Kazanım hedefimizi bu temelin sağlamlığı üzerine kurguladık.

Biliyor ve inanıyoruz ki elektronik bilgi ve pratiği sağlam olan kişi zamanla bunu çok daha ileri noktalara kendi çabasıyla dahi taşıyabilir.

Robotik uygulamalar, Motor sürmek, karmaşık devreler yapmak için bugün endüstriyel bir hobi standardı haline gelmiş olan Arduino Board ile de bütünleşik olarak hazırlanan set, ayrıca temel elektronik devrelerin pratik kullanımı içinde bir çok komponent içeriyor. 

Eğitim metodolojisi olarak temel elektronik deneylerini sizler için kurgulayarak, deneyerek şekillerle ve açıklamalarla  gösterdik. Bunu yaparken gerekli tüm teorik bilgiyi de harmanlayarak eklemeyi unutmadık. 

Kolayca yapın, eğlenerek öğrenin istedik.

“Şekilde gördüğünüz güç ve devre kablolarını görün istedik. Yapılanı saklamadık. Öğrendikçe daha iyisini sizlerin yapacağını biliyoruz. Yine de eliniz kaçar çarpılmayın düşüncesiyle pleksiden  iç kısımlarına şeffaf duvarlar ördük. Resimdeki tüm bağlantılar dokunmaya karşı ekstra güvenliklidir. O kadar şeffaf ki açık gibi gözüküyor.”

Robotunuzun tasarımını Mekafen tasarım eğitimiyle öğrenin,

Robotunuzun mekaniğini Mekamasa eğitim setleriyle kavrayın

Robotunuzun elektroniğini, kartlarını ve programlarını Mekafen temel elektronik eğitim setiyle hayata geçirin.

“Hayalinizdeki robotu  gerçekten siz yapın. Başkasının hayalinde ki robota mahkum olmayın.”

“Piyasada ki standart komponentleri kullanarak robotik konusunda birşey üretmeniz, size başkasının tasarımıyla üreteceğiniz her şeyden daha fazla deneyim ve bilgi kazandırır. 

Eğitim kitapçığımızdan örnek devre şemaları:

Autodesk Circuits ile yazılım ortamında Arduino kontrol kartı uygulamalarıda dahil olmak üzere tüm deneyleri simüle edebilir. Kendiniz tekrar kurgulayabilir, çalıştığını gördüğünüzde deneye seti gerçek komponentleriyle yapabilirsiniz. Bunları otomatik bir kart şemasına çıkartabilir, devrenizi robotunuzda veya istediğiniz heryerde çalışmak üzere ürün haline dakikalar içerisinde getirebilirsiniz.

Basitten karmaşığa, müfredatı tamamen kapsayacak ve de  fazlasıyla aşacak şekilde başlayan eğitim seti kitaplarımız, setlerimizle beraber gelmektedir ve ücretsizdir. Ayrıca sürekli gelişen içeriğini web sitemizden kullanıcılarımıza özel şifreyle takip edebilir, sürekli destek alabilirsiniz.