MEKAMASA KULLANIM RESİMLERİ

MEKAMASA KULLANIM ÖZELLİKLERİ

MEKAMASA: Mekanik Bilimi ve Bileşik mekanizmaların öğrenilmesi, öğretilmesi, deneyimlenmesi için tasarlanmıştır çok yönlü bir araçtır.

Yatay ve Dikey Kullanım alanı olan Mekamasa, fizik deneylerini ve makine elemanlarını kullanıcıya veya eğitmene merkezleme hususunda hiçbir sıkıntıya sokmadan kullanma imkanı verir.

Mekamasa üzerinde ki yüzlerce eş merkezli delik ile tamamen yeni tasarımlara ve mekanik düzeneklere olanak verek açık bir mekanik platformdur. Yüzlerce parçadan oluşan temel elemanlarına ek olarak öğrenciler ve eğitmenler kendi tasarımlarını Mekamasa üzerinde deneyimleyebilirler. Tekerleklidir, Bir mekandan diğerine taşınabilir.

MEKAMASA İLE NELER YAPILIR?

Mekamasa bir resmi müfredatta ki bir çok problemin çözülmesinde eğitmen ve öğrenciye dokunarak ve görerek uygulama yapma imkanı verir. Kullanıldığı başlıca konular:

  • Çarklar ve Basit makineler
  • Makaralar ve Palangalar
  • Moment ve Kuvvet
  • Basit denklemler ve Aritmetik
  • İş ve Enerji
  • Trigonometri

Konularıdır. Bu konulara ek olarak Robotik temelli mekanizma eğitimlerini destekler, makine elemanları, dinamik, bağıl çubuklar, bileşik sistemler konularında uygulama ve ders işleme imkanlarını sunar. 

Mekamasa’nın en temel fonksiyonu öğrencinin sadece ders tahtasında gördüğü konuları, kendisinin bir araya getirerek, bileşik mekanizmaları oluşturması ve deneyimlemesidir. Mekamasa eğitimci ve öğrenci için detaylı bir kullanım kılavuzu ve eğitim videoları ile beraber sunulmaktadır. 

MEKAMASA EĞİTİM SETLERİ

Tüm eğitim setleri özel olarak tasarımlanmış, CNC, Lazer ve el işlemlerinden geçer. Kavak ve Huş ağaçlarından imal edilmiştir. Her parçaya yıllarca dayanım ve kullanım için doğal ahşap yağlarının ağaca nüfuz etmesiyle ömür kazandırılır. 8mm ve 10mm kalınlıkta olmak üzere tasarlanmışlardır ve yüksek mukavemete sahiplerdir. Parçaların ayrı ayrı temini arzu edilen adetlerde şirketimizden yapılabilir ve en geç 3 gün içerisinde tarafınıza kargolanır.