MEKAFEN ATÖLYE TASARIM ve İMALAT ÜRÜNLER

Mekafen olarak onlarca özgün ürün tasarladık. Burada hem tasarımcıları hemde yapanları tanıtıyoruz. Ürünün üretimine ilişkin kısa macerasını paylaşıyoruz. Ürüne ait fiyat varsa bu ürün size özel tekrar üretilebilir anlamına geliyor. Bizim imalathenemizde farklı tasarımcıların ürünleride imal edilerek burada sergilenmekte. Fırsat oldukça özel tasarımları eklemeye devam edeceğiz. 

BİR YEMEK MASASI HİKAYESİ :

210 cm x 105 cm – 8 Kişilik – Sedir ve Ceviz Ağacı, MASİF

Ham kurutulmuş ve 65 mm kalınlığında ve 230 cm uzunluğunda ki sedir ve ceviz ağacı, masa olmak için neler yaşadı?.

 

20 kere arkalı önlü CNC ile silindi. 40 kere zımparalandı. Reçine ile tüm çatlakları günlerce tedavi gördü ve onarıldı. Bazalt taşlarıyla karıştırılarak reçine ile birleştirildi. Kalından inceye yaklaşık 30 defa zımparalandı. Çam terebentin ve en son 10 Kat antik gomalak cilası yapılarak su testine girdi. Testi başarıyla geçerek metal tasarım ayaklarıyla kavuştu ve hizmet edeceği mekana intikal etti.  

ÇARKLAR ve SPİROGRAF

2015-2016 Yılını her türlü çark ve dişli mekanizmaları tasarlayıp bunları eğitim hayatına kazandırmaya çalışmakla geçti. 2018 yılında Çark ve dişlileri Spirograph ürünleriyle genişletmek için çalışmaya başladık. Amacımız eğlendirirken sorgulatmak ve eğitim kazancı sağlamak. Tasarım  ve üretim çalışmalarımız devam ediyor. 

AHŞAP LAZER MEKATOYS MAKETLER

Birbirine geçerek kenetlenen ahşap Lazer kesim maketler. Demonet olarak temin edilen maket ürünleri, yaparken hem düşündürüyor hemde mekaniği ile eğitiyor. Tasarımlarımızdan bir kaçını paylaşıyoruz.